Skip to main content

The Village End Rainford

Drinks

  • Pepsi Diet 1.5Litres
    £2.60
    Carbonated Low Calorie Cola Flavoured Soft Drink with Sweeteners. The same iconic Pepsi taste, just lighter. Diet Pepsi is a great tasting, refreshing, sugar free cola perfect for meal times and enjoyable everyday moments. Best served chilled or over ice for maximum refreshment. Thirsty for More? Why not try our great tasting Pepsi MAX flavoured cola variants. Available in Cherry, Lime and Mango - which one's your favourite? Key Features: •No calories •Suitable for vegetarians •100% recyclable Delivered pack design may vary.
    1.5l, £1.73/1l
  • Pepsi 330ml
    £1.29
    Carbonated Cola Flavoured Soft Drink with Sugar and Sweeteners
    330ml, £3.91/1l
  • 7-up - 1.5L
    £2.60
  • Evian Natural Mineral Water 50cl
    £0.70
    Natural Mineral Water. For every moment in your day, evian natural mineral water: • Is naturally filtered through layers of glacial rocks • Contains naturally occurring minerals • Contains a balance of minerals including calcium, magnesium and potassium • Recyclable packaging • Bottled in a 100% renewably powered site As cool and crisp as the white snow it came from, evian natural mineral water is naturally filtered through the pristine glacial rocks of the Alps. With a balanced mineral composition including calcium, magnesium and potassium. evian water provides good hydration*, with a crisp and refreshing taste. Thirst-quenching, portable and perfect for on the go, our 50 cl bottle of evian natural mineral water helps you stay hydrated* anytime, anywhere. *Drinking at least 2 litres of fluid, including water, a day can contribute to the maintenance of normal physical and cognitive function. Explore evian At evian, we've got a range of bottled natural mineral water to suit your life wherever you are and whatever you're doing. From conveniently sized 500ml water bottles that are easy to carry, to multipack water bottles and larger 1.5L bottles for the entire family, there's a bottle of evian to help you stay hydrated* throughout the day.
    50cl, £1.40/1l
  • Tango Orange
    from £1.29
  • Rio can
    £1.29
  • Tango Zero'D Apple Sugar Free 330ml
    £1.29
    Carbonated Sugar Free Apple Soft Drink with Sweeteners. A wickedly sharp, intensely carbonated blast of green apple with zero sugar. Sharpen your senses and brace for the ultimate tang. You know when you've been Tango'd.
    330ml, £3.91/1l
  • Dr Pepper 330ml Can
    £1.29
    Sparkling Fruit Flavour Soft Drink with Sugar and Sweeteners.
    330ml, £3.91/1l
  • Vimto Fizzy Original Cans 330ml
    £1.29
    Carbonated mixed fruit juice drink with flavourings, sugar and sweeteners.
    330ml, £3.91/1l
  • Fanta Lemon 330ml Can
    £1.25
    Sparkling Lemon Fruit Drink with Sugar and Sweeteners
    330ml, £3.79/1l
  • Fanta Orange Zero 330ml Can
    £1.25
    Fanta Orange Zero 330ml Can
    330ml, £3.79/1l
  • Pepsi 1.5 Litres
    £2.60
    Carbonated Cola Flavoured Soft Drink with Sugar and Sweeteners
    1.5l, £1.73/1l
  • 7UP 330ml
    £1.29
    Carbonated Lemon and Lime Flavoured Soft Drink with Sugar and Sweetener.
    330ml, £3.91/1l
You can schedule delivery or collection for later.
All nearby couriers are busy delivering orders. Collect your order from The Village End Rainford instead, or come back later to get it delivered.

McDonald's switched to lunch, but you can still order breakfast from other local spots.

Find breakfast spotsView lunch menu
The drone will deliver your order to your front or back gardenSafety reminders
Stay inside until the drone flies away
Keep delivery spot clear
Do not pull the string
Do not cut the string
  • By continuing, we may reach out to you to enquire about your experience.By continuing I acknowledge my data will be shared with a third party drone delivery service.
  • I understand
    Check my cookie preferences