Skip to main content

White Horse Kirton

Drinks

  • J2O Orange & Passion Fruit 275ml
    £3.90
    Orange and Passion Fruit Soft Drink with Sugar and Sweetener.
    275ml, £14.18/1l
    VeganVegetarian
  • J2O Fruit Blend Apple & Mango 275ml
    £3.90
    Apple and Mango Soft Drink with Sugar and Sweetener.
    275ml, £14.18/1l
    VeganVegetarian
  • J2O Apple & Raspberry Fruit Blend 275ml
    £3.90
    Apple and Raspberry Soft Drink with Sugar and Sweetener.
    275ml, £14.18/1l
    VeganVegetarian
  • Red Bull Energy Drink 250ml
    £3.80
    Energy drink. Vitalizes body and mind. The original Red Bull Energy Drink. Giving wiiings to people and ideas since 1987. Red Bull gives you wiiings Stay alert Red Bull Energy Drink contains caffeine that helps to improve concentration and increase alertness. Reduce fatigue Red Bull Energy Drink contains B-group vitamins (niacin, pantothenic acid, B6, B12), which contribute to the reduction of tiredness and fatigue. Kickstart your day Red Bull Energy Drink contains real sugar, a fast-absorbing form of carbohydrate involved in a wide range of biological processes and an energy source for the brain and muscles. Balance your body Red Bull Energy Drink contains taurine, an amino acid that occurs naturally in the human body and is involved in a range of processes including regulation of water/electrolyte balance at the cellular level. Water Water is the main ingredient of Red Bull. Dedication to its quality contributes to the iconic taste in every sip. When to drink Red Bull Energy Drink gives you wiiings whenever you need them – at work, during sports, while studying, gaming, going out with friends, enjoying a festival, or being on the go. Red Bull is a great choice for an active lifestyle.
    250ml, £15.20/1l
    VeganVegetarian
  • Schweppes Orange Juice 200ml Glass Bottle
    £2.50
    Orange Juice from Concentrate
    200ml, £12.50/1l
    VeganVegetarian
  • Appletiser Sparkling Apple Juice 250ml Can
    £3.90
    Sparkling Apple Juice from Concentrate
    250ml, £15.60/1l
    VeganVegetarian
  • Big Tom Tomato Juice 250ml
    £3.50
  • Schweppes Ginger Ale 200ml
    £2.50
    Sparkling ginger flavour soft drink with sugar and sweeteners. Sparkling soft drink with extracts of ginger. Ginger Ale's refreshing character makes it perfect to drink on its own with ice, or as a mixer
    200ml, £12.50/1l
    VeganVegetarian
  • Schweppes Ginger Beer 200ml Glass Bottle
    £2.50
    Sparkling Ginger Flavoured Soft Drink with Sugar and Sweeteners
    200ml, £12.50/1l
    VeganVegetarian
  • Schweppes Bitter Lemon 200ml
    £2.50
    Sparkling Lemon Soft Drink with Quinine with Sugar and Sweeteners. Sparkling lemon soft drink with quinine and sweeteners. Bitter Lemon's delicious and zesty character makes it perfect to drink on its own with ice, or as a mixer. Sparkling Lemon Soft Drink Sugar and Sweetener Serve cold for maximum refreshment. Store in a cool and dry place Please recycle.
    200ml, £12.50/1l
    VeganVegetarian
  • Pepsi Cola Can 330ml
    £2.00
    Cola Flavoured Soft Drink. The iconic Pepsi Original is a bold, refreshing cola fizzing with excitement! A long-lasting hit of caramel and vanilla for the intense taste of Pepsi Great tasting refreshment, perfect for meal times. Live for now! Best served chilled or over ice for maximum refreshment. Thirsty for More? Why not try our great tasting Pepsi MAX flavoured cola variants. Available in Cherry, Lime and Mango - which one's your favourite? Key Features: •Suitable for vegetarians •100% recyclable
    330ml, £6.06/1l
  • Pepsi Max 330ml
    £2.00
    Carbonated Low Calorie Cola Flavoured Soft Drink with Sweeteners. Pepsi MAX is the fizz-popping, taste rocking, sugar free cola - bursting with taste and bold refreshment. The perfect drink for fun times together, at home or on the go! Maximum Taste, no sugar - The long lasting hit of caramel and vanilla and the intense taste of a regular Pepsi all with no sugar, for the best taste no compromise! Make meal times better with Pepsi MAX. Perfect for pizza nights in, BBQs and evening meals together with friends and family. Best served chilled or over ice for maximum refreshment. Thirsty for More? Why not try our great tasting flavoured cola variants. Available in Cherry, Lime and Mango - which one's your favourite? Key Features: •Maximum taste, no sugar •Low Calorie carbonated cola that has just 1 calorie per can •Suitable for vegetarians •100% recyclable Delivered pack design may vary.
    330ml, £6.06/1l
  • Pepsi Max Cherry 330ml
    £2.00
    Carbonated Low Calorie Cherry Cola Flavoured Soft Drink with Sweeteners. The great Pepsi MAX taste with a refreshing cherry twist. Pepsi MAX is the fizz-popping, taste rocking, sugar free cola - bursting with taste and bold refreshment. The perfect drink for fun times together, at home or on the go! Maximum Taste, no sugar - and the intense taste of a regular Pepsi all with no sugar, for the best taste no compromise! Make meal times better with Pepsi MAX. Perfect for pizza nights in, BBQs and evening meals together with friends and family. Best served chilled or over ice for maximum refreshment. Key Features: •Maximum taste, no sugar •Low Calorie carbonated cola that has just 2 calories per can •Suitable for vegetarians •100% recyclable Delivered pack design may vary.
    330ml, £6.06/1l
  • Fanta Orange 330ml Can
    £2.00
    Sparkling Orange Fruit Drink with Sugar and Sweeteners.
    330ml, £6.06/1l
  • Fanta Fruit Twist 330ml Can
    £2.00
    Sparkling Mixed Fruit Drink with Sugar and Sweeteners
    330ml, £6.06/1l
  • Dr Pepper 330ml Can
    £2.00
    Sparkling Fruit Flavour Soft Drink with Sugar and Sweeteners.
    330ml, £6.06/1l
  • Sprite Lemon Lime 330ml Can
    £2.00
    Sparkling Lemon-Lime Flavour Low Calorie Soft Drink with Sugar and Sweeteners
    330ml, £6.06/1l
You can schedule delivery or collection for later.
All nearby couriers are busy delivering orders. Collect your order from White Horse Kirton instead, or come back later to get it delivered.

McDonald's switched to lunch, but you can still order breakfast from other local spots.

Find breakfast spotsView lunch menu
The drone will deliver your order to your front or back gardenSafety reminders
Stay inside until the drone flies away
Keep delivery spot clear
Do not pull the string
Do not cut the string
  • By continuing, we may reach out to you to enquire about your experience.By continuing I acknowledge my data will be shared with a third party drone delivery service.
  • I understand
    Check my cookie preferences